مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی گفت: سال گذشته بهره‌برداری از ۹۱ واحد صنعتی جدید در شهرک‌ها را هم داشتیم که اشتغال حاصل از آن‌ها براساس پروانه بهره‌برداری یک‌هزار و ۳۵۸ نفر بوده است.
کد خبر: ۷۴۹۸۹۰
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴ 30 May 2019

1358 اشتغال جدید در شهرک‌های صنعتی استان مرکزی ایجاد شد

مصطفی آمره با اشاره به وضعیت سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی اظهار داشت: سال گذشته علی‌رغم اینکه با توجه به تحریم‌ها پیش‌بینی می‌شد که وضعیت سرمایه‌گذاری خیلی خوب نباشد، خوشبختانه در استان مرکزی و بسیاری از استان‌ها استقبال سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در بخش صنعتی خوب و فراتر از میزان پیش‌بینی‌ها بوده است.

وی با اشاره به واگذاری زمین در این شهرک‌ها افزود: سال گذشته پیش‌بینی شده بود که ۱۳۴ هکتار زمین را بتوانیم واگذار کنیم که این عملکرد در پایان سال ۹۷ به بیش از ۱۶۰ هکتار رسید.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی تصریح کرد: در بحث واگذاری زمین برای واحد‌های تولیدی سال گذشته انعقاد ۱۶۰ قرارداد پیش‌بینی شده بود که تعداد قرارداد‌ها به بیش از این میزان رسید و ۳۵۳ قرارداد داشتیم.

آمره بیان کرد: به دنبال عقد این قرارداد‌ها ۱۶۱ هکتار زمین واگذار شد که از حیث تعداد قرارداد، ۲۲۱ درصد معادل ۱۲۱ درصد بیش از تعداد قرار

داد تعیین‌شده برای استان و از حیث متراژ هم 20 درصد بیش از مساحت پیش‌بینی‌شده برای استان واگذاری داشتیم.

وی ادامه داد: امیدواریم که با بهره‌برداری از طرح‌هایی که سال گذشته قرارداد منعقد کرده‌اند و در شهرک‌های صنعتی زمین دریافت کرده‌اند بتوانیم اشتغال خوبی را در سال‌های 98 و 99 داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی با اشاره به میزان واگذاری‌های پیش‌بینی شده برای امسال گفت: برای امسال هم حدود 140 هکتار زمین برای واگذاری در شهرک‌های صنعتی پیش‌بینی شده است.

آمره عنوان کرد: سال گذشته بهره‌برداری از 91 واحد صنعتی جدید در شهرک‌ها را هم داشتیم که اشتغال حاصل از آنها براساس پروانه بهره‌برداری یک‌هزار و 358 نفر بوده است.

وی افزود: این 91 واحد صنعتی با مجموع سرمایه‌گذاری 4 هزار و 183 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده‌اند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار