مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند استان مرکزی گفت: هفت درصد از خوراک این واحد پالایشگاهی به نفت کوره تبدیل می شود.
کد خبر: ۷۴۴۲۶۴
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰ 13 May 2019

علیرضا امین افزود: پالایشگاه شازند با بهره گیری از فناوری منحصر به فرد کمتر از هفت درصد خوراک خود را به نفت کوره تبدیل می کند در صورتی که در دیگر پالایشگاه ها بیش از 20 درصد خوراک نفت کوره می شود. 
وی ادامه داد: خوراک روزانه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند بیش از 250 هزار بشکه نفت خام است و بهبود بهره وری و مصرف باهدف رعایت بیشتر الزامات زیست محیطی و جلوگیری از هدر رفت سرمایه ملی در دستور کار قرار دارد. 
مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند اظهار داشت: روزانه بیش از 17 میلیون لیتر بنزین و 12 میلیون لیتر گازوئیل یورو 4 در این واحد پالایشگاهی تولید می شود که این محصولات به دلیل کیفیت بالا در استان تهران، البرز و مرکزی مصرف می شود. 
امین اظهار داشت: پنج میلیارد و 200 میلیون لیتر بنزین یورو 4 پارسال در این واحد پالایشگاهی تولید شد که این حجم تولید بیش از 20 درصد بنزین مصرفی کشور محسوب می شود. 
وی ادامه داد: 230 میلیون لیتر بنزین سوپر، 430 میلیون لیتر نفت سفید و چهار میلیارد لیتر گازوئیل نیز سال گذشته در شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند تولید شد. 
مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند بیان کرد: یک میلیون و 200 هزار متر مکعب گاز مایع نیز در این واحد پالایشگاهی تولید و برای مصرف به نقاط مختلف کشور ارسال شد. 
وی افزود: 500 تن پروپیلن، 400 تن گوگرد گرانول، 2 هزار تن گاز مایع، 16 میلیون لیتر بنزین یورو چهار، 13 میلیون لیتر نفت گاز یورو 4 و چهار میلیون لیتر نفت کوره به صورت روزانه در شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند تولید می شود. 
شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) تولید کننده بنزین یورو 4 و یکی از مهمترین پالایشگاه های نفت کشور است که به عنوان بزرگترین پالایشگاه تک واحدی ایران در سال 1372 با ظرفیت اسمی 150 هزار بشکه در روز راه اندازی شد. 
این شرکت نخستین پالایشگاهی است که کار مطالعه و عملیات اجرای آن بعد از انقلاب اسلامی و در نخستین سال بعد از جنگ تحمیلی آغاز شد. 
ظرفیت این پالایشگاه پس از مدتی با تلاش و کوشش نیروهای متعهد و متخصص به 171 هزار بشکه در روز رسید. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار