لیگ قهرمانان آسیا؛
تابناک مرکزی - تیم فوتبال الاهلی عربستان موفق شد با برتری برابر پرسپولیس انتقام شکست بازی رفت را از شاگردان برانکو بگیرد.
کد خبر: ۷۳۷۱۹۹
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۳ 22 April 2019

به گزارش خبرنگار ایرنا، در شروع دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، تیم فوتبال پرسپولیس ایران که در این بازی تیم میهمان محسوب می‌شد، از ساعت ۲۰ در ورزشگاه مکتوم بن راشد آل مکتوم شهر دبی برابر تیم الاهلی عربستان قرار گرفت.  
این مسابقه در شرایطی برگزار شد که شاگردان برانکو دیدار رفت را با پیروزی ۲ بر یک پشت سر گذاشته بودند.  
قضاوت این دیدار به عهده ما نینی چینی بود و کاو یی و شی ژانگ هم وی را در امر قضاوت همراهی می‌کردند.
علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی (کاپیتان)، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد نادری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی (۷۰ امید عالیشاه)، مهدی ترابی (۷۰ محمد امین اسدی)، بشار رسن (۶۰ سروش رفیعی)، سیامک نعمتی و علی علیپور بازیکنان پرسپولیس در این بازی بودند.  
محمد العویس، سعید المولد، محمد الفتیل، سانتوس، حسین عبدالغنی، دیاز، نوح الموسی، سلمان موشر، عبدالرحمن غریب (۷۳ تاسیر الجاسم)، جانینی (۸۲ تارمین)، عمر السومه هم یازده بازیکن اصلی الاهلی را برای این مسابقه تشکیل دادند.  
در دقیقه ۵ شوت بشار رسن از زاویه بسته راهی به دروازه الاهلی پیدا نکرد. در دقیقه ۸ این مسابقه روی حرکت در عمق مهدی ترابی و پاس در عرض سیامک نعمتی شوت سنگینی را به سمت دروازه الاهلی شلیک کرد که این ضربه با برخورد به مدافع الاهلی به کرنر رفت.  
در دقیقه ۲۵ بازیکن الاهلی پشت محوطه جریمه بر روی بشار رسن مرتکب خطا شد که شوت مهدی ترابی از روی ضربه ایستگاهی به بالای دروازه رفت.  
در دقیقه ۳۰ الاهلی روی یک ضد حمله صاحب موقعیت تک به تک شد که در این میان علیرضا بیرانوند روی بازیکن حریف مرتکب خطای پنالتی شد. عمر السوما مهاجم نامدار سوریه‌ای این ضربه پنالتی را به گل تبدیل کرد.  
در دقیقه ۳۴ هم سلمان المبشر روی یک ضد حمله پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که ضربه راه دور این بازیکن راهی به دروازه بیرانوند نداشت.  
علیرضا بیرانوند، سیامک نعمتی و بشار رسن هم بازیکنانی بودند که در نیمه اول با مصدومیت‌های جزیی مواجه شدند و پس از چند دقیقه به بازی بازگشتند.  
همچنین چند ضد حمله پرسپولیس هم به خاطر هماهنگ نبودن و تعلل مهاجمان در زدن ضربه از بین رفت.  
در نهایت نیمه نخست این دیدار با شکست یک بر صفر شاگردان برانکو همراه شد.
در دقیقه ۷۳ سیامک نعمتی شوت سنگینی را روانه دروازه الاهلی کرد که دروازه بان الاهلی به زیبایی ضربه زیبایی نعمتی را از زیر طاق دروازه به بیرون کشید.
در دقیقه ۴۷ شوت علی علیپور از کنار دروازه الاهلی به بیرون رفت.
همچنین علی علیپور هم در اواسط نیمه دوم از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد تا به جمع بازیکنان تک اخطاره پرسپولیس اضافه شود.  
در دقیقه ۴۹ باز هم ضربه علیپور را دروازه بان الاهلی راهی کرنر کرد.
یک دقیقه بعد الاهلی پشت محوطه جریمه صاحب ضربه ایستگاهی شد که ضربه اول را بازیکن الاهلی به دیوار دفاعی کوبید و در برگشت شوت محکم و سرکش سوما را بیرانوند به زیبایی راهی کرنر کرد.
در دقیقه ۵۰ شجاع خلیل زاده روی بازیکن الاهلی مرتکب خطا شد و با دریافت کارت زرد از مانینگ داور چینی بازی بعدی سرخپوشان را از دست داد.
در دقیقه ۵۹ جرج تاوارز روی یک حرکت انفرادی عمقی صاحب موقعیت شد که مدافعان پرسپولیس اجازه رسیدن توپ به دروازه را به این بازیکن ندادند.
در دقیقه ۶۱ روی حرکت انفرادی و زیبای شیری و پاس در عرض این بازیکن وی نوراللهی را صاحب یک موقعیت کرد که توپ روی پای شماره هشت سرخپوشان ننشست تا این موقعیت هم به هدر برود.
در دقیقه ۸۴ هم مهدی شیری پشت محوطه جریمه به الاهلی یک ضربه ایستگاهی داد که عمرالسوما به زیبایی این توپ را وارد دروازه بیرانوند کرد تا اختلاف بیشتر از قبل شود.
در دقیقه ۹۲ پرسپولیس از پشت محوطه جریمه الاهلی روی حرکت زیبای سروش رفیعی صاحب یک ضربه ایستگاهی شد. سانتر سروش رفیعی را شجاع خلیل زاده با ضربه سر زیبا وارد دروازه عویس کرد تا اختلاف به حد اقل برسد، اما زمان کافی برای جبران نتیجه باقی نماند تا بازی با سه دقیقه وقت اضافه به پایان برسد.
با این نتیجه الاهلی ۶ امتیازی شد و موقتا به صدر جدول صعود کرد. پرسپولیس چهار امتیازی هم قعر نشین گروه D. است.
منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار