رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی
تابناک مرکزی- رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گفت: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که کاربران را تهدید می‌کند موضوع جعل هویت است، به خصوص در زمانی که کاربر در شبکه های اجتماعی دنبال کنندگان بالایی دارد و شناخته‌شده باشد .
کد خبر: ۷۳۶۵۱۳
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴ 17 April 2019

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گفت: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که کاربران را تهدید می‌کند موضوع جعل هویت است، به خصوص در زمانی که کاربر در شبکه های اجتماعی دنبال کنندگان بالایی دارد و شناخته‌شده باشد.

سرهنگ "احسان آنقی" در تشریح این موضوع افزود: افراد فرصت‌طلب ممکن است با سوءاستفاده از محتوا و اطّلاعاتی که شما به صورت عمومی به اشتراک گذاشته‌اید، با نام و هویت جعلی شما و با راه‌اندازی صفحات مشابه دست به اخاذی، کلاهبرداری و سایر اقدامات مجرمانه بزنند.

وی افزود: تمامی شبکه‌های اجتماعی، ابزارهایی را در اختیار شما می‌گذارند که نسبت به تنظیم حوزه‌ حریم خصوصی خود اقدام کنید، با استفاده از این ابزارها می‌توانید با خیال راحت‌تر نسبت به اشتراک‌گذاری اطّلاعات با دوستان اقدام کنید و دسترسی دیگران را محدود کنید.

این مقام انتظامی اظهار داشت: در بیشتر موارد مجرمین عکس‌ها و فیلم‌های شخصی و محرمانه شما را در شبکه های اجتماعی پس از سرقت با تهیه صفحات فیک(جعلی) و یا با فروش به سایت‌های مختلف مورد تهدید قرار می‌دهند که انتشار این اطلاعات باعث هتک حرمت و حیثت فردی و اجتماعی شما را فراهم می‌کند؛ بهتر است اطلاعات شخصی محرمانه خود را به روی لوح فشرده یا حافظه‌های جانبی ذخیره کنید.

سرهنگ آنقی تصریح کرد: اطلاعات شخصی و خانوادگی خود (اسناد-عکس-فیلم) که طبقه‌بندی محرمانه دارند را در فضای رایانه‌های متصل به اینترنت نگهداری نکنید زیرا با اتصال به شبکه اینترنت برخی افراد فرصت‌طلب با استفاده از روش های هک و نفوذ بدون دخالت شما به سیستم و اطلاعات ذخیره شده آن دسترسی یافته و اطلاعات شما را به سرقت می‌برند.

رئیس پلیس فتا فرماندهي انتظامي استان مركزي خاطرنشان کرد: چنانچه اطلاعات شخصی و محرمانه خود را به روی حافظه‌های جانبی نگهداری می‌کنید از حمل کردن آن به بیرون از منزل و جابجایی مکرر آن خودداری کنید و حتی الامکان برای جابجایی موردی از حافظه جانبی دیگری استفاده کنید تا تمام اطلاعات شما جابجا نشود زیرا در برخی موارد سرقت‌های سنتی (کیف قابی-سرقت وسایل داخل خودرو و...) باعث افشای اطلاعات شخصی می‌شوند.

وی در پایان گفت: اطلاعات شخصی و محرمانه خود مثل فیلم یا عکس را نه در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید و نه در اختیار هر فردی قرار بدهید و فراموش نکنید دوستان امروز شما می‌توانند دشمنان فردای شما باشند و از این اطلاعات علیه خودتان استفاده کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار