تابناک مرکزی: معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت: پیش فروش خودرو بدون مجوز وزارت صمت غیر قانونی است و مردم از تایید شرکت‌های مجوز دار اطمینان حاصل کنند.
کد خبر: ۷۰۵۵۳۸
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷ 20 January 2019

به گزارش تابناک مرکزی به نقل از شبکه خبر، فرشاد مقیمی با تاکید بر اجرای ضوابط و مقررات پیش فروش خودرو، از مردم خواست به منظور جلوگیری از هرگونه سواستفاده مالی شرکت‌های فاقد مجوز، قبل از سرمایه‌گذاری برای پیش فروش خودرو وضعیت شرکت‌های اعلام کننده را بررسی کنند.

مقیمی با اشاره به دستورالعمل ماده ۵ آیین نامه اجرایی قانون حمایت حقوق مصرف‌کنندگان خودرو و ابلاغیه‌های اخیر وزارت صمت تصریح کرد: کلیه شرکت‌های تولیدکننده خودرو و نمایندگی شرکت‌های خارجی مجاز، از اقدام به پیش فروش خودرو قبل از اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن وتجارت خودداری کنند.

معاون صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: شرکت‌های دارای مجوز موظفند عملکرد پیش فروش خودرو را بصورت هفتگی به معاونت صنایع و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام کنند.

مقیمی تصریح کرد: شرکت‌ها موظفند ضمن رعایت سقف مجاز به پیش فروش از هرگونه ایجاد تعهد خارج از مجوز مربوط امتناع کرده و نسبت به ارایه دسترسی برخط به سامانه فروش به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان به عنوان دستگاه نظارتی جهت کنترل این آمار اقدام کنند.

چندی پیش دادستان عمومی و انقلاب تهران در خصوص فراخوان‌های پیش فروش خودرو هشدار داده و اعلام کرده بود: هشدار دادستانی تهران مربوط به آگهی‌های پیش فروش از سوی شرکت‌های خودروسازی معتبر و دولتی مانند ایران خودرو و سایپا نیست  بلکه منظور شرکت‌های موهومی است که مردم را با پیش فروش فریب می‌دهند.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار