با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور؛
تابناک مرکزی: با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور وجمعی از مسئولان استانی، بزرگترین نمایشگاه گل داوودی کشور در محلات گشایش یافت.
کد خبر: ۶۷۰۸۰۲
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰ 22 October 2018

به گزارش تابناک مرکزی؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سفر یک روزه به استان مرکزی بزرگترين نمايشگاه گل داوودی كشور در محلات را افتتاح کرد.

این نمایشگاه با ظرفیت نمایش 870 نوع گل داوودی به‌نژادی شده برای اولین بار در کشور در پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی محلات دایر شده است که از این تعداد 600 رقم مربوط به سال‌های گذشته و 270 رقم از تولیدات جدید پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی است.

این نمایشگاه در مساحتی سه هکتاری برپا شده و تا 10 آبان برای بازدید علاقمندان دایر خواهد بود ادامه خواهد داشت. همزمان با این نمایشگاه در پنج نقطه کشور شامل باغ ملی گیاه شناسی تهران، باغ گیاه شناسی زاگرس لرستان، اصفهان، سمنان و مشهد نمایشگاه گل‌های داوودی آغاز بکار خواهد کرد که از 200 تا 600 نوع گل داوودی به معرض نمایش در خواهند آمد .

ارقامی که در سال های اخیر به‌نژادی شده نسبت به ارقامی که در سال‌های ماقبل آن تولید و ژنوتیپ شده بود دارای برتری کیفی بالایی بوده و قدرت رقابت بالایی نسبت به ارقام مشابهی که در دنیا و خصوصا کشور هلند تولید می شود را دارا هستند.

 60 نوع برتر جهانی از گونه های گل داوودی که به اشکال مختلف وارد کشور شده است در کنار این ارقام به نمایش در خواهد آمد تا کارشناسان و مردم تولید داخل و ارقام خارجی را مقایسه کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار