معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی هشدار داد :
تابناک مرکزی: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: هواشناسی از احتمال بارش های شدید پاییزه خبرداده است و باید امکانات مقابله با حوادث غیرمترقبه به صورت اثربخش و مطلوب در استان پیش بینی شود.
کد خبر: ۶۷۰۷۹۹
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰ 22 October 2018

به گزارش تابناک مرکزی؛ مهدی زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مرکزی، اظهار کرد: طبق پیش بینی هواشناسی وقوع سیلاب بر اثر بارش های پاییزه وجود دارد و باید همه دستگاه ها آمادگی کامل را داشته باشند.

وی اظهار داشت: فرمانداران و شهرداران باید راهبردهای موثر و برنامه هدفمندی در این راستا داشته باشند و به صورت ویژه برای بازگشایی مسیل ها و پاکسازی رودخانه های خشک و فصلی به منظور هدایت باران اهتمام جدی داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در ادامه گفت: با سرد شدن هوا برای آلودگی هوا و کمبود احتمالی سوخت به دلیل بالا رفتن مصرف باید برنامه داشت و تامین سوخت نیروگاه شازند در اولویت است.

زندیه وکیلی افزود: نظارت بر مصرف گاز در کوره های آجرپزی مرزیجران توسط بازرسان نیز باید مورد توجه قرار گیرد تا کمبود سوخت موجب مصرف سوخت های غیراستاندارد نشود.

وی اظهار داشت: استانداری مرکزی با هدف پیش آمادگی حوادث فصل سرما رزمایش ساعت صفر را پیش بینی کرده که باید دستگاه های متولی در این راستا آمادگی خود را به نمایش بگذارند.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی نیز گفت: در سال زراعی جاری 9 و 9 دهم میلی متر باران در استان باریده است و در سال زراعی گذشته 18 و پنج دهم میلی متر میزان بارش استان بوده است.

آرش بهاروند احمدی افزود: 44 درصد مساحت کشور با پدیده خشکسالی شدید مواجه است و در استان مرکزی 51 و 9 دهم درصد وسعت استان با پدیده خشکسالی شدید را تجربه می کند.

وی اظهار داشت: پیش بینی می شود بارش در استان در پاییز امسال بیشتر از حد نرمال باشد و تا بهمن ماه ادامه یابد بنابراین تدابیر لازم برای رفع سیلابی شدن مسیرها باید اندیشیده شود.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی گفت: دمای هوای استان نیم تا یک درجه در طول سه ماه آینده نسبت به میانگین کشور افزایش می یابد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی گفت: استان مرکزی در امداد رسانی بحران به عنوان معین مناطق 9، 10، 11، 17 و 18 تهران است و در صورت نیاز باید با آمادگی کامل امدادرسانی کند.

حمید غیاثی افزود: استان های قم، تهران، قم، البرز، لرستان، همدان و قزوین نیز معین استان مرکزی هستند که به هنگام نیاز از امکانات این استان ها استفاده خواهد شد.

وی اظهار داشت: سمینار کارگاهی مدیریت بحران به زودی در استان تهران برگزار می شود تا مشارکت و هم افزایی استان ها برای حوادث احتمالی مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای یپام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار