تابناک مرکزی: نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری گفت: تحریم‌های اقتصادی که توسط برخی از کشورها بر دیگران تحمیل می‌شود نمونه‌ای آشکار از تروریسم اقتصادی است.
کد خبر: ۶۶۶۲۳۳
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰ 11 October 2018

به گزارش تابناک مرکزی به نقل از ایسنا، ششمین کنگره بین‌المللی رهبران ادیان و مذاهب سنتی جهان با حضور نمایندگان ادیان الهی و سنتی، شخصیت‌های برجسته دینی و سیاسی از ۴۶ کشور جهان، روز چهارشنبه ۲۸ مهر ماه با سخنرانی رئیس جمهور قزاقستان در کاخ صلح و توافق شهر آستانه آغاز به کار کرد.

آیت‌الله اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی که به نمایندگی از کشورمان در این اجلاس شرکت کرده، در سخنانی بر لزوم همکاری میان ادیان مختلف جهان جهت مبارزه با تروریسم و بحران‌های بین‌المللی تأکید کرد و گفت:  امروزه تروریسم در اشکال مختلف تروریسم اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و تروریسم نظامی ظهور یافته است و ادیان جهان بایستی تمام اقسام تروریسم را محکوم کنند.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری افزود: تحریم‌های اقتصادی که توسط برخی از کشورها بر دیگران تحمیل می‌شود، نمونه‌ای آشکار از تروریسم اقتصادی است.

در مراسم افتتاحیه این اجلاس، نورسلطان نظربایف رئیس جمهور قزاقستان با اشاره به ابتکار این کشور در برگزاری این اجلاس  توضیح داد: ۱۵سال پیش اولین اجلاس رهبران را در شهر آستانه برگزار کردیم و اکنون ششمین دوره این اجلاس با بیستمین سالگرد تاسیس آستانه همزمان شده است. این همزمانی می‌تواند به عنوان شعاری برای اجلاس ششم باشد؛ چرا که ما این شهر را بر اساس تنوع فرهنگی و فلسفه یگانگی در عین تنوع بنا کرده‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود نگرانی از برخوردهای تحریمی، تضادهای درون و برون مذهبی، جنگ‌های تجاری و مسائل زیست محیطی را نگرانی مشترک رهبران سیاسی و مذهبی دانست یادـور شد: با توجه به پیشرفت‌های علمی و تکنولوژیکی برخورد میان تمدن‌ها پوچ و بی اساس است و تصویر جدیدی از بشریت در آینده در حال شکل گیری است.

دیگر نمایندگان مذاهب مختلف نیز در سخنانی، بر همکاری و گفت‌وگوی میان همه ادیان بزرگ با هدف مبارزه با تروریسم و بحران‌های بین‌المللی تأکید کردند.

در این کنفرانس همچنین کاسم ژومارت توکایف رئیس سنای قزاقستان از تلاش‌های چند تن از نمایندگان ادیان جهان در جهت گسترش گفت‌وگوهای بین الادیانی از جمله حضرت آیت الله اراکی نماینده کشورمان با اهدای نشان و لوح سپاس تقدیر کرد.

این کنفرانس با دو موضوع محوری «بیانیه قرن بیست و یکم به عنوان یک مفهوم امنیت جهانی» و «ادیان در یک چشم انداز ژئوپولتیک در حال تغییر؛ فرصت‌های جدید برای اتحاد بشریت» از صبح امروز آغاز شده و تا فردا ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار