تابناک مرکزی: رئیس پلیس راه استان مرکزی گفت: خطای انسانی مهم ترین عامل وقوع حوادث رانندگی در جاده های استان مرکزی در 6 ماه نخست امسال است.
کد خبر: ۶۶۶۲۳۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰ 11 October 2018

به گزارش تابناک مرکزی بر اساس اعلام صداوسیما ؛ کهریزی با اشاره به افزایش 6 درصدی حوادث رانندگی در جاده های مختلف این استان در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل  افزود:  33 درصد کشته شدهای حوادث ترافیکی امسال نیز رانندگان خودروها، 12 درصد موتورسیکلت سواران یا ترک نشینان و 10 درصد عابران پیاده بوده اند..

وی افزود: 71 درصد از کشته شده های حوادث ترافیکی استان در این مدت مرد و 29 درصد زنان بوده  که 45 درصد کشته شده های این حوادث رانندگی در این مدت سرنشینان خودرو بوده اند و بیشتر این افراد کمربند ایمنی عقب را نبسته بودند که می طلبد فرهنگ سازی لازم در این خصوص بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

رئیس پلیس راه استان مرکزی اضافه کرد: 37 درصد حوادث جاده ای استان در این مدت در محورهای اصلی، 18 درصد در محورهای آزادراهی، 17 درصد در بزرگراه ها و 28 درصد در محورهای فرعی و روستایی رخ داده است.

کهریزی تصریح کرد: 64 درصد مقصران حوادث جاده ای استان مرکزی در این مدت مربوط به خودروهای سواری، 16 درصد کامیون، 10 درصد وانت، 9 درصد موتورسیکلت و یک درصد اتوبوس بوده است.

وی گفت:  58 درصد از علل وقوع حوادث درون شهری استان مرکزی در نیمه نخست امسال به دلیل توجه نکردن رانندگان به جلو به دلیل خستگی و خواب آلودگی، 20 درصد به علت تجاوز و انحراف به چپ، هفت درصد به دلیل رعایت نکردن حق تقدم عبور، 6 درصد به علت تخطی از سرعت مطمئنه و 9 درصد به دلیل سایر علل بوده است.

رئیس پلیس راه استان مرکزی افزود: بیشترین حوادث رانندگی این استان امسال در ساعات 12 ظهر تا 16 عصر، 24 تا چهار صبح رخ داده است.

کهریزی گفت: بیشتر حوادث رانندگی منجر به فوت این استان امسال در آزاد راه ساوه - همدان، اراک - قم، ساوه - تهران، محور قدیم ساوه - همدان و دلیجان - محلات اتفاق افتاده است.

وی اضافه کرد: بیشترین علت وقوع حوادث رانندگی برون شهری این استان در این مدت با 40 درصد به دلیل واژگونی خودروها، 35 درصد به دلیل برخورد وسیله با وسیله، 11 درصد برخورد وسیله با موتورسیکلت، 10 درصد برخورد خودرو با عابر پیاده و چهار درصد به دلیل برخورد وسیله با شی ثابت بوده است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد:  امسال، خطای انسانی مهمترین عامل وقوع حوادث رانندگی در جاده های استان مرکزی بوده است و پلیس توان خود را برای کاهش حوادث رانندگی به کار گرفته و به صورت شبانه روزی در جاده های این استان حضور دارد اما به واقع کاهش حوادث رانندگی تنها با توجه مردم به قوانین راهنمایی و رانندگی محقق می شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار