کد خبر: ۵۸۹۰۲
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۰ 07 July 2015

به گزارش خبرگزاری تابناک مرکزی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ، محمود واعظی در جریان بازدید از بخش های مختلف بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن اظهار کرد: شبکه های مجازی فضای مناسبی برای نشر مفاهیم قرآنی و اسلامی است و نیروهای حزب الهی و متدین باید با حضور خود این مهم را تحقق بخشند.

وی گفت: هر جایی که متدینین و افراد حزب الهی حضور قوی تر دارند، اندیشه، عملکرد و رفتارشان غالب است و هرجا که غایب باشند؛ دیگران حضور پررنگ پیدا می کنند و به جمعیت غالب تبدیل می شوند. از این رو ضروری است که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی حضور پیدا کنند.

واعظی با بیان اینکه پیشتر تصور بر این بود که حضور در این شبکه ها به خودی خود مضر است، اضافه کرد: اکنون در بسیاری از شبکه های اجتماعی فضای درست و اسلامی جای خود را بیش از گذشته باز کرده و امروز حضور قوی نیروهای بومی در این زمینه دیده می شود.

وی گفت: وزارت ارتباطات از این طرح ها حمایت جدی می کند در حالی که این کار در تمامی کشورها وظیفه دولت ها نیست، بلکه وظیفه بخش خصوصی و دانشگاه ها است.

بر اساس گزارش روابط عمومی نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، او افزود: در همین زمینه دانشگاه شریف یک شبکه اجتماعی طراحی کرده که تا یکی دو ماه دیگر به طور رسمی اعلام می شود. در یکی از پژوهشکده ها هم کار شبکه دیگری به پایان رسیده، که به زودی درباره این شبکه ها اطلاع رسانی می شوند.

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سال گذشته تعداد مشترکین شبکه بیسفون از یک و نیم میلیون فراتر رفته و همین طور شبکه داخلی ساینا 200 هزار مشترک دارد.

واعظی ابراز امیدورای کرد با حمایت همه مردم به نقطه ای برسیم که شهروندان ما همگی از این شبکه ها استفاده کنند و امکان دسترسی به اطلاعاتشان را به خارجی ها ندهند.

او با بیان اینکه یکی از برنامه های وزارتخانه این است که به مراجع و روحانیون و افراد متدین نشان دهیم که فضای مجازی تنها مختص به فعالیت های غیر دینی نیست، افزود: در همین زمینه هم محتوای فاخری ایجاد شده است. اپلیکیشن های مذهبی زیادی نسبت به سال های گذشته به وجود آمده و من فکر می کنم جامعه نیازمند این است که تعداد بیشتری از این اپلیکیشن ها تولید شود.

وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات همچنین با حضور در بخش هنری بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کیفیت نمایشگاه قرآن را نسبت به سال گذشته بهتر ارزیابی کرد و گفت: امسال نمایشگاه خیلی خوب بود به ویژه بخش هنر. سال گذشته شاهد فعالیت بخش هنر در نمایشگاه هنر نبودیم، اینکه هنرمندان ما توانسته اند هنر را با زیبایی با مفاهیم قرآنی و اسلامی درآمیزند، زیبایی بیشتری به هنر بخشیده است.

او همچنین حضور جوانان و ورود آنها را به مباحث قرآنی مایه برکت و خیر دانست.

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم تا 23 تیرماه در باغ موزه دفاع مقدس دایر است .

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار