با حضور معاون توسعه و فناوری رسانه ملی صورت گرفت:
تابناک مرکزی: با حضور معاون توسعه و فناوری رسانه ملی 35 ایستگاه فرستنده در مناطق مختلف استان مرکزی در دهه فجر به افتتاح رسید تا پوشش شبکه های دیجیتال در استان مرکزی به ۹۹ درصد برسد.
کد خبر: ۵۶۳۶۲۹
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۶ 08 February 2018

به گزارش تابناک مرکزی، مراسم افتتاح 45 طرح فنی، عمرانی و پوشش 99 درصد دیجیتال صداوسیمای استان مرکزی با حضور دکتر علیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه ملی و نمایندگان مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین استان برگزار شد.

در این مراسم دکتر علیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه ملّی استان مرکزی را  به عنوان یکی از قطب های صنعتی کشور، مهد مفاخر و بزرگان مذهبی ، علمی و فرهنگی دانست و با مقایسه شرایط گذشته کشوربا امروز و ضمن برشمردن پیشرفتهای گسترده کشور که به برکت انقلاب اسلامی و خودباوری جوانان کشورصورت گرفته گفت: امروزپیچیده ترین و پیشرفته ترین تجهیزات فنی در حوزه رسانه در سطح بالاترین استانداردهای جهانی به دست توانمند متخصصان داخلی ساخته و به بهره برداری رسیده است در حالی است که کشور ما در تحریم است و این دستاوردها به همت جوانان  این مرز وبوم حاصل شده است.

علیدادی افزود: هرجا با روحیه جهادی و انقلابی عمل کرده ایم به نتیجه رسیده ایم و نتیجه این روحیه جهادی اعتقاد به جوانان این مرز وبوم این است که  تقریبا در تمام بخش های صدا و تصویر به خودکفایی رسیده ایم که به باور بسیاری از کشورها یک معجزه اتفاق افتاده است.

معاون توسعه وفناوری رسانه ملی گفت:« میانگین پوشش  دیجیتال فرستنده ها در کشوررا ۹۱ درصد است در صورتی که در استان مرکزی این میزان به ۹۹ درصد رسیده است که نشان از تلاش بی وقفه همکاران فنی این مرکز می باشد.

وی خاطر نشان کرد: در استان مرکزی در کمتر از شش ماه ۳۰ فرستنده دیجیتال به بهره برداری رسیده است و این جای تقدیر و تشکر دارد و برای یک درصد باقی مانده هم برنامه ریزی میشود تا این امر محقق شود .

علیدادی ساخت فرستنده های تولید داخل را بسیار با کیفیت خواند و افزود: این نشان از اعتماد به دانش ایرانی و خودباوری است و اگر قرار بود به توانمندی های داخلی توجه نکنیم امروز به چنین نتیجه مطلوبی نمیرسیدیم.

آذردشتی مدیر کل صداو سیمای استان مرکزی ضمن گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی گفت: امروز با بهره برداری از 35 ایستگاه فرستنده در مناطق مختلف، پوشش شبکه های دیجیتال در استان مرکزی به ۹۹ درصد رسید.

مقدسی نماینده مردم استان درمجلس شورای اسلامی درمراسم افتتاح طرحهای شبکه آفتاب گفت: سرزمین آفتاب و استان امام خمینی (ره)زادگاه بزرگان و مفاخر است و باید در برنامه های صداوسیمای از این ظرفیت استفاده شود.

ایشان در ادامه ارتقا کیفیت برنامه ها همطراز با کمیت ها را خواستار شدند و بر استفاده بیشتر از ظرفیت هنرمندان استانی تاکید کردند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار