فرمانده سپاه روح‌اله استان مرکزی :
تابناک مرکزی: فرمانده سپاه روح‌اله استان مرکزی گفت: حماسه‌ای را که ملت ایران در 9 دی 88 رقم زدند ریشه قرآنی دارد و برگرفته از اعتقادات مردم است، خداوند در آیات متعددی از قرآن همه مؤمنان را موظف به مقابله و ایستادگی در فتنه ظالمان کرده است.
کد خبر: ۵۴۵۰۴۱
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۱ 30 December 2017

به‌گزارش تابناک مرکزی؛ سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌اله در همایش گرامیداشت یوم‌الله نهم دی با اشاره به فتنه سال 88 گفت: قبح فتنه‌گری و فتنه‌انگیزی از دیدگاه قرآن منفورتر از قتل نفس است.

وی افزود: فتنه باعث از دست رفتن ایمان و سعادت حقیقی امت می‌شود نه یک نفر، فتنه موجب سست شدن ایمان و باورهای یک ملت و فاصله گرفتن آنان از جاده حق و حقیقت بوده و چنانچه نتوان آن را مهار کرد خط باقی مانده همچنان موجب گمراهی جمعیت می‌شود.

فرمانده سپاه روح‌اله با اشاره به ضرورت مبارزه با فتنه از دیدگاه قرآن، گفت: حماسه‌ای را که ملت ایران در 9 دی 88 رقم زدند ریشه قرآنی دارد و برگرفته از اعتقادات مردم است، خداوند در آیات متعددی از قرآن همه مؤمنان را موظف به مقابله و ایستادگی در فتنه ظالمان کرده است.

کریمی بیداری و هوشیاری ملت را نسبت به هجمه فرهنگی دشمن از نتایج فتنه 88 برشمرد و گفت: اگر فتنه 88 اتفاق نمی‌افتاد، با وجود ناتوی فرهنگی، شبیخون فرهنگی و جبهه فرهنگی را باور نمی‌کردیم؛ مقام معظم رهبری در دهه 70 شبیخون فرهنگی را به صدا درآوردند ولی خیلی از افراد در توهم به سر می‌بردند.

وی افزود: در فتنه 88 بود که همه باور کردیم که جنگ دشمن تنها در میدان جنگ سخت نیست و جنگ نرم به مراتب سخت‌تر و خطرناک‌تر از جنگ سخت است.

فرمانده سپاه روح‌اله با اشاره به مفهوم فتنه گفت: فتنه یعنی نوعی شیطنت، حیله‌گری و آشوب و، فتنه در دین یعنی اینکه کسانی تلاش می‌کنند تا با شیوه‌های شیطانی و القائات شبهه برانگیز فکری و اعتقادی، باورهای دینی مردم را متزلزل و مضطرب کنند و برای این منظور هم که شیوه‌های خود را دارند.

کریمی تصریح کرد: فضای شناخت فتنه بسیار پیچیده و سخت است ولی بصیرت می‌تواند ما را در فتنه نجات دهد.

وی افزود: برخی دشمن را دست‌کم می‌گیرند ولی واقعیت این است که در قرن 20 تحولات زیادی رخ داده است که دنیا را تحت تاثیر قرار داده و یکی از این‌ تحولات پیروزی انقلاب اسلامی بود که براساس نظریه‌پردازان غربی این انقلاب حرف جدیدی برای تغییر پارادایم ها دارد.

فرمانده سپاه روح‌اله تصریح کرد: با پیروزی انقلاب استکبار درصدد کُند کردن حرکت انقلاب برآمد و دو رویکرد را از همان ابتدا مد نظر خود قرار داد، یکی تغییر رفتار و دیگری براندازی نظام، دشمن برای اینکه سیطره پیدا کند اقدامات بسیاری انجام داده است.

کریمی یکی از اقدامات دشمن را تربیت جاسوس بومی دانست و گفت: دشمن در اولین قدم به دنبال احداث دانشگاه بین المللی است که وظیفه آن تربیت جاسوس و انتقال فرهنگ است، همچنین فرار مغزها نتیجه این دانشگاه‌های بین‌المللی است.

وی دومین اقدام استکبار را ایجاد سازمان‌های جهانی دانست و افزود: ایجاد سازمان‌ها و شبکه‌های جهانی نظیر بانک جهانی که نبض مالی جهان را در دست دارد، سازمان ملل، شورای امنیت، سازمان حقوق بشر و دادگاه لاحه همگی تحت نظر استکبار و در جهت منافع استکبار است.

فرمانده سپاه روح‌اله سومین اقدام استکبار جهانی را علیه انقلاب اسلامی اقدامات فرهنگی دانست و تصریح کرد: ایجاد و تولید فکر و فرهنگ، ترویج فرهنگ منحط،، فرهنگ مصرف‌گرایی، برهنگی و غیره است.

کریمی گفت: تشکیل احزاب و NGOهای مردمی که ظاهر پذیرفته شده دارند ولی عملکردشان نشان می‌دهد که همه این‌ها برای این است که ما را به انشقاق بیندازند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در بحث فتنه فرمودند؛ من به این و آن کار ندارم، انقلابی هستم و به اصل انقلاب کار دارم، منافع انقلاب نباید در منافع احزاب تعریف شود؛ آنجایی که باعث ایجاد تنش شد جایی بود که برخی نتوانستند نفع حزبی را کنار بگذارند و نفع انقلاب را ببینند.

فرمانده سپاه روح‌اله با تاکید بر اینکه دلخوری ما از احزاب به دلیل همین کارکرد نامناسب است، گفت: ما همه موضوعات فتنه را به اصلاح طلبان منتسب می‌کنیم در حالیکه نظر مقام معظم رهبری این نیست و بخش محدودی از بدنه اصلاح طلب‌ها در فتنه نقش داشتند و در میدان دشمن بازی کردند؛ از جمله جبهه مشارکت، مجاهدین انقلاب اسلامی و چند نفری از حزب کارگزاران و گرنه در خلق حماسه 9 دی در مراحل مختلف اصلاح طلبان حضور داشتند.

کریمی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب برای هدایت و گذر از فتنه ،5 مرحله کار را انجام دادند ولی بیش از 8 ماه هم رهبری و هم مردم تحمل و همراهی کردند تا گفته‌های رهبری مشهود شود. مقام معظم رهبری اصلاح طلبی را با فتنه جدا کرده و سعی کردند این افراد را در دامان نظام حفظ کنند ولی ترس، غرور و بلاهت برخی از این افراد با رهبری همراهی نکردند.

وی افزود: اگر از این جریان گله داریم برای این است که خط خود را شفاف نکرده و راه خود را از فتنه جدا نکردند و فتنه را هم محکوم نکردند البته در خفا بارها اعتراف کردند.

فرمانده سپاه روح‌اله تصریح کرد: مقام معظم رهبری دو مطالبه از سران فتنه داشتند اینکه چرا در خفا می‌گویند تقلب نشده ولی این را علنا به مردم نمی‌گویند.

کریمی بیان کرد: انقلاب اسلامی گفتمان قوی دارد و منظومه فکری آن قوی و مدل ولایی است؛ چه چتری مطمئن تر از چتر ولایت که زیر عَلَم این و آن سینه بزنیم اگر این احزاب در جهت کمال این ملت، حکومت و جامعه حرکت کنند پسندیده است به شرط اینکه مرام‌نامه خود را براساس مرام‌نامه اسلام ناب بنویسند وگرنه به تضاد می‌خوردند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در سخنرانی جریانات فتنه 88 همه را در خانواده انقلاب تعریف کردند، خیلی از کسانی که جزو خواص بودند، می‌توانستند در آن مقطع موضع بگیرند ولی نفع حزبی اجازه نداد و برخی هم ترسیدند آنچه را در خفا می‌گویند علنی بر زبان برانند.

فرمانده سپاه روح‌اله آخرین اقدام دشمن را در جبهه فرهنگی، جنگ سایبری دانست و گفت: جایگاه و قدرت دشمن با بیش از دو قرن تلاش پس از پیروزی انقلاب اسلامی پنبه شد و دست از توطئه و فتنه علیه این امت  نظام اسلامی بر نمی‌دارد ولی رمز پیروزی ملت ایران در برابر این همه فتنه توکل و اعتماد به خدا، ولایتمداری و انقلابی عمل کردن است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار