آیت الله دری نجف آبادی:
تابناک مرکزی: نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ساخت زائرسرای استانی در مشهد از تاکیدات رهبری برای استفاده آحاد جامعه و حضور بی دغدغه در جوار بارگاه امام رضا است که مردم باید برای ساخت زائرسراها مشارکت بیشتری داشته باشند.
کد خبر: ۴۵۹۴۷۱
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱ 15 July 2017

به گزارش تابناک مرکزی به نقل از رسا ، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در نشست با اعضای هیات مدیره ساخت زائر سرای استان مرکزی در مشهد مقدس با بیان اینکه ساخت زائرسرای این استان در مشهد مقدس یکصد هزار میلیار ریال اعتبار نیاز دارد، گفت: از صفر تا 100 این اعتبار باید از مشارکت های مردمی تامین شود. ساخت زائرسرای استانی در مشهد مقدس از تاکیدات رهبر انقلاب است

آیت الله دری نجف آبادی اظهار داشت: ساخت زائرسرای استانی در مشهد مقدس از تاکیدات مقام معظم رهبری برای استفاده آحاد جامعه و حضور بی دغدغه در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) است که مردم باید برای ساخت این زائرسرا مشارکت بیشتری داشته باشند.

امام جمعه اراک بیان کرد: عملیات اجرایی ساخت زائرسرای استان مرکزی در مشهد مقدس در زمینی به وسعت حدود 1000 متر مربع آغاز شده اما به دلیل کمبود اعتبارات با پیشرفت فیزیکی کمتر از 10 درصد رها شده است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ابراز داشت: زمین و پروانه برای ساخت زائرسرای ارزان قیمت از سوی شهرداری مشهد به صورت رایگان به استان مرکزی داده شده بنابراین انتظار می رود خیران نیز با مشارکت گسترده خود در این امر مقدس زمینه حضور آحاد جامعه را در مشهد مقدس و زیارت امام رضا(ع) برای مدت نامحدودی فراهم کنند.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: بسیاری از افراد در استان مرکزی حتی یک بار هم به مشهد مقدس سفر نکرده اند و بسیاری دیگر هم که سفر می کنند توانایی پرداخت هزینه های سنگین هتل ها و مسافرخانه ها را ندارند، بنابراین مردم و مسؤولان باید نسبت به پرداخت کمک های مالی برای تکمیل و تجهیز این زائرسرا در راستای رفاه آحاد جامعه تلاش کنند.

شایان ذکر است، هیات مدیر ساخت زائر سرای امام رضا(ع) آذرماه سال 1393 با سرمایه هشت میلیونی از سوی نماینده ولی فقیه، استانداری، سپاه روح الله و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی فعالیت خود را آغاز کرد.

در مجموع تا پایان فصل بهار امسال حدود هفت میلیارد ریال اعتبار از محل کمک های مردمی برای ساخت زائرسرای استان مرکزی در مشهد جمع آوری شد که با این اعتبار عملیات فوندانسیون و خرید آهن آلات مجتمع انجام شده است.

هم اکنون نیز حدود یک میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار در صندوق موسسه موجود است که ساخت طبقه منفی یک با تکیه بر این اعتبار آغاز شده است.

زائرسرای امام رضا(ع) استان مرکزی در زمینی به مساحت یک هزار متر مربع آغاز شده که زیربنای هشت هزار متر مربع در هفت طبقه مثبت و سه طبقه منفی نیز در آن پیش بینی شده است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار