تابناک مرکزی: روحانی در نامه‌ای خطاب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه اردیبهشت ماه هیئت وزیران، خواستار استرداد لایحه اصلاح قانون کار شد.
کد خبر: ۴۵۱۹۷۲
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۲ 02 July 2017

به گزارش تابناک مرکزی، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری روز یکشنبه در نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه اردیبهشت ماه هیئت وزیران، خواستار استرداد لایحه اصلاح قانون کار شد.

متن نامه روحانی به رئیس مجلس به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر لاریجانی

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

در اجرای ماده 138 قانون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی استرداد لایحه "اصلاح قانون کار" موضوع نامه شماره 48041/179228 مورخ 13/9/1391 که به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دلیل نگرانی‌های ابراز شده و انتقادات صورت گرفته به برخی مواد لایحه از سوی نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در جلسه 13/2/1396 هیئت وزیران به تصویب رسیده است، برای طی تشریفات قانونی تقدیم می‌شود.

رئیس‌جمهور روز یکشنبه همچنین در نامه مشابهی خواستار استرداد لایحه "عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه وابسته به بانک توسعه اسلامی" از مجلس شورای اسلامی شد. این لایحه نیز در سال 1390 و در دولت دهم تقدیم مجلس شده بود.

در نامه روحانی به آقای لاریجانی، از اطاله رسیدگی در مجلس شورای اسلامی و عدم تایید لایحه مذکور توسط شورای نگهبان به عنوان دلایل درخواست استرداد لایحه عضویت دولت ایران در صندوق همبستگی اسلامی یاد شده است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار