دبیر سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:
تابناک مرکزی: دبیر سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه دولت توجهی به تولید داخلی ندارد گفت: امروز در کشور چوب بستنی، خلال دندان یا مربا و سس سالاد، عدس لوبیا، نخود از کشورهای خارجی وارد می شود.
کد خبر: ۴۲۵۷۹۷
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹ 17 May 2017

به گزارش تابناک مرکزی، محمدحسن آصفری، نمایندهٔ دورهٔ نهم مجلس شورای اسلامی و دبیر سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار تابناک مرکزی با بیان اینکه متأسفانه دولت توجهی به تولید داخلی ندارد گفت: امروز در کشور چوب بستنی، خلال دندان یا مربا و سس سالاد، عدس لوبیا، نخود از کشورهای خارجی وارد می شود.

 وی ادامه داد: کارخانه های واگن سازی با کمتر از 30 درصد ظرفیت در حال فعالیت هستند و در مقابل آن دولت قرار داد واگن با کشورهای خارجی می بندد که این ارتباطی با برجام، پسا برجام و غیره ندارد.

آصفری با تاکید بر اینکه امروز اگر می خواهیم در مقابل زیادی خواهی ها و توطئه و تهدیدهای علیه کشور بایستیم لازمه آن این است که خود را باور داشته باشیم بیان کرد: نیازمندی و توجه امروز کشور حمایت از تولید داخلی است، هرچه مسئولین ما به تولیدات داخلی توجه داشته باشند؛ می تواند بخش بزرگی از مشکلات اقتصادی، آسیب های اجتماعی کشور را حل کند.

وی افزود: جوانان کشور، توانمند، پر تلاش و کار آمد و اغلب جویای کار و اشتغال هستند و تازمانی که دولت نخواهد و اراده ای برای میدان دادن به جوانان نداشته باشد نمی توانیم به آن خودکفایی و استقلال کامل دست یابیم.

این نماینده مجلس عنوان کرد: البته بخشی از این موضوع به خاطر خود تولیدکنندگان داخلی هم است بر همین اساس وقتی برخی تولید کنندگان از جلوگیری واردات سوء استفاده می کنند و جنس بی کیفیت تولید می کنند باعث می شود تا رغبت مردم به خرید کالای داخلی بی کفیت کمک می شود.

وی خاطرنشان کرد: تا این سه ضلع هماهنگ عمل نکنند نمی توان اقتصاد مقاومتی را عملی و از تولیدات داخلی حمایت کرد؛ بنابراین باید سه ضلع دولت، تولیدکننده و مردم را باهم همراه و هماهنگ کرد.

وی با انتقاد از خام فروشی و به خصوص فروش نفت خام تصریح کرد: امروز نباید دست به خام فروشی بزنیم و نفت را با قیمت بسیار ناچیز به فروش برسانیم درحالی که بخش اعظمی از تولیدات ما از طریق نفت خام تأمین می شود؛این درحالی است که همین تولیدات را با چند برابر قیمت از سایر کشورها وارد می کنیم.

اصفری با اشاره به برخی از آسیب های اجتماعی عنوان کرد: همچنین با توجه به آسیب های اجتماعی که متأسفانه امروز در کشور وجود دارد و درصد بالایی از این آسیب ها به علت معضل بیکاری است مبارزه کنیم.

آصفری عنوان کرد: توجه به منابع انسانی و زیرزمینی می تواند اشتغال زایی و ارز آوری داشته و ضمن آنکه ما را به خود کفایی برساند، زیرساخت های تولیدات ما را تأمین کند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار