تابناک مرکزی: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: قرارداد مشارکت شرکت واگن پارس اراک در ساخت چهار هزار و 900 واگن باری لبه بلند، امضا شد.
کد خبر: ۳۸۹۷۸۰
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۲ 06 March 2017

به گزارش تابناک مرکزی به نقل از شاتا ، محمدرضا حاجی پور با اعلام این خبر افزود: ساخت 6 هزار واگن باری لبه بلند به شرکت یونایتد واگن (UWC) روسیه واگذار شده بود که با پیگیری های وزیر صنعت، معدن و تجارت، سه شرکت سازنده داخلی واگن پارس، واگن سازی کوثر و فولاد درخشان اراک در ساخت چهار هزار و 900 واگن مشارکت می کنند.

وی ادامه داد: قرادادهای اولیه شرکت یونایتد واگن روسیه با سه شرکت داخلی منعقد شده و تامین منابع مالی و مواد اولیه ساخت واگن ها نیز از اوایل فروردین ماه سال آینده از روسیه وارد این شرکت ها می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار کرد: بر اساس این قرارداد شرکت واگن پارس اراک باید در سال آینده 500 واگن و در سال های 97 و 98 نیز در هر سال 850 واگن به شرکت های بهره بردار تحویل دهد.

وی گفت: بر اساس این قرارداد شرکت فولاد درخشان اراک نیز باید در سال آینده 300 واگن و در سال های 97 و 98 نیز به ترتیب 450 و 500 واگن به شرکت های بهره بردار تحویل دهد.

حاجی پور با بیان اینکه بقیه واگن های تعهد شده نیز از سوی شرکت واگن سازی کوثر ساخته می شود، بیان کرد: شرکت های واگن پارس و فولاد درخشان اراک برای ساخت و تحویل به هنگام این واگن ها باید به مدت سه سال 100 درصد ظرفیت خود را به کار بگیرند.

وی گفت: شرکت های واگن پارس و فولاد درخشان اراک می توانند برای تسریع در فرآیند تولید واگن های تعهد شده، بخشی از فعالیت های خود را به شرکت های پایین دستی در نقاط مختلف استان تحویل دهند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار