با حضور وزیر ارتباطات انجام گرفت
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این پروژه عظیم در برخی موارد تا یک هزار مگابیت بر ثانیه سرعت دارد، در حالی که میانگین سرعت در ارتباطات ثابت کشور ۱۱ تا ۱۲ مگابات بر ثانیه است . و این اتفاق در ساوه گام بلندی در جهت توسعه شهرستان است.
کد خبر: ۱۱۳۶۹۵۳
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۰ 09 November 2023

به گزارش تابناک مرکزی،عیسی زارع‌پور روز پنجشنبه در جریان سفر به استان مرکزی و در آیین افتتاح پروژه فیبرنوری و تست سرعت FTTH شهرستان ساوه، افزود: امروز ما آخرین تکنولوژی روز دنیا را در حوزه ارتباطات در ساوه افتتاح می‌کنیم.

زارع پور تصریح کرد: فیبر نوری منازل و کسب و کارها در ساوه بزرگترین پروژه از نظر حجم عملیاتی و بزرگترین پروژه ارتباطاتی کشور، یک تغییر اساسی و نقطه عطفی در تاریخ ارتباطات کشور است.

وی گفت: این پروژه عظیم در برخی موارد تا یک هزار مگابیت بر ثانیه سرعت دارد، این در حالی است که میانگین سرعت در ارتباطات ثابت کشور ۱۱ تا ۱۲ مگابات بر ثانیه است و در بهترین مورد تا ۱۶ مگابایت در ثانبه است و این اتفاق در ساوه گام بلندی در جهت توسعه شهرستان است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه سرعت فیبر نوری نامحدود است، افزود: با همین بستر تا نیم قرن آینده می توان به مردم سرویس داد و روز به روز سرعت را تقویت و بیشتر کرد.

زارع پور تصریح کرد: عملیات اجرایی این پروژه بزرگ از حدود یک سال گذشته آغاز شد و دولت کارگاه تخصصی و عظیمی برای بهره برداری از آن تجهیز کرد.

وی همچنین در باره تحولات غزه عنوان کرد: این روزها مردم مظلوم غزه در نتیجه شقاوت‌های رژیم صهیونیستی به سختی امورات خود را می‌گذرانند و تعداد کثیری از آنها در چند روز گذشته به شهادت رسیدند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه، رژیم اشغالگر اسرائیل و متحداشان نه تنها به هیچ اصول دینی پایبند نیستند، بلکه مبانی وجدان انسانی را زیر پا گذاشته‌اند، بیان کرد: در یک ماه گذشته حدود ۱۱ هزار نفر از مردم مطلوم غزه شهید و ۴۵ هزار نفر مجروح شده‌اند که بیش از ۹۰ درصد شهدا غیرنظامی و بیشتر کودک هستند.

زارع پور اظهار کرد: این مهم در صورتی است که اگر یک درصد آن در کشورهای اروپایی اتفاق افتاده بود، سازمان ملل و دیگر نهادهای حقوق بشری قطعنامه های مختف صادر می کردند اما الان در مقابل این هم ظلم و جنایت ساکت نشسته‌اند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: امید است مردم دنیا که اکنون به نوعی بیدار شده‌اند و جنایت های رژیم صهیونیستی را با چشمان خود دیده اند، فارغ از هر دین و مسلک و آیین، دولتمردان آنها هم از خواب غلفت بیدار شوند و از مردم فلسطین دفاع و جنایت‌های اسرائیل را محکوم کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار