رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: بیشترین تخلف ثبت شده سرعت غیرمجاز در راه های استان مربوط به پلاک های غیربومی است که 62 درصد تخلفات را شامل میشود.
کد خبر: ۱۱۳۶۲۰۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۴ 05 November 2023

به گزارش تابناک مرکزی،میثم سیفوری اظهار داشت: در مهرماه سال جاری 24 میلیون و 916 هزار و 69 تردد توسط دوربین های ترددشمار ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد افزایش داشته است و از این تعداد تردد همانند مهر ماه سال گذشته 19 درصد مربوط به وسایل نقلیه سنگین بوده است.

وی با بیان اینکه در محورهای مواصلاتی استان 86 دوربین مجهز به سامانه ترددشمار آنلاین وجود دارد، اظهار کرد: در مهرماه سال جاری بیش از 24 میلیون تردد در شبکه راه‌های استان توسط این سامانه‌ها ثبت شده است.

سیفوری ادامه داد: در این بازه زمانی تردد اتوبوس در محورهای شریانی استان 164 هزار و 365 مورد بوده که نسبت به مدت مشابه 19 درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه در این مدت تردد خودروهای ورودی به استان با افزایش 6 درصدی 5 میلیون و 215 هزار و 866 مورد بوده است، اضافه کرد: تردد خودروهای خروجی استان نیز 5 میلیون و 289 هزار و 582 مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد رشد را تجربه کرده است.


سیفوری با بیان اینکه 61 درصد ترددهای ثبت شده مربوط به خودروهای غیربومی است یادآور شد: 76 درصد خودروهای سواری سبک عبوری تنها یک روز در استان توقف داشته اند؛ ماندگاری وسایل نقلیه عبوری در استان یک تا 3 روز 10 درصد، 3 تا 7 روز 7 درصد و یک تا 3 هفته نیز 7 درصد بوده است.


وی همچنین با اشاره به تخلفات ثبت شده توسط دوربین های هوشمند جاده‌ای اضافه کرد: بیشترین تخلف های سرعت غیرمجاز مربوط به محورهای اراک - خمین با 7 درصد، ساوه - تهران 5 درصد و جاده قدیم ساوه –همدان 4 درصد بوده است؛ میانگین سرعت در راه های استان 88 کیلومتر بر ساعت است.


رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی بیشترین تخلف سرعت بر اساس پلاک خودرو را با 62 درصد مربوط به پلاک های غیربومی دانست و افزود: خودروهای بومی 38 درصد، استان تهران 11 درصد، قم و لرستان هر کدام 10 درصد در بخش سرعت غیرمجاز تخلف داشته اند.


سیفوری همچنین گفت: آزادراه تهران-ساوه، رتبه اول، ساوه-تهران رتبه دوم و شازند-اراک رتبه سوم پرددترین محور استان را به خود اختصاص داده اند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار