رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی گفت: در حوزه استانداردسازی شن و ماسه، اداره‌کل استاندارد استان، یک استاندارد اجباری برای استفاده از سنگ دانه‌ها در بتن در نظر گرفته است.
کد خبر: ۱۱۲۵۷۰۶
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۵ 10 September 2023

به گزارش تابناک مرکزی:نوربخش عسکری در  نشست شورای فنی استان مرکزی در اراک،افزود:در حوزه استانداردسازی شن و ماسه، اداره‌کل استاندارد استان، برنامه‌ای در حوزه شاخص‌ها تدوین کرده و یک استاندارد اجباری برای استفاده از سنگ دانه‌ها در بتن در نظر گرفته شده است.

ایشان اظهار داشت: کارگاه‌های شن و ماسه استان مرکزی باید به سمت و سویی هدایت شوند تا از دانه‌بندی‌ها و شن و ماسه‌های استاندارد برای تهیه بتن که با طول عمر بیشتری همراه است، استفاده کنند.

وی بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته از ابتدای سال، تمام دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی باید در شورای فنی استان مرکزی، گزارش پروژه‌های عمرانی خود را ارایه دهند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی ادامه داد: افتتاح به موقع و اجرای کامل طرح‌ها مد نظر است که باید مورد توجه ویژه دستگاه‌های مختلف قرار گیرد.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی هم در ادامه این نشست گفت: بر اساس ماده ۱۶ قانون تقویت و توسعه استاندارد، پیش‌بینی شده که تمام دستگاه‌های اجرایی باید متقاضیان را ملزم به استفاده از مصالح استاندارد کنند.

 سید سعید میرنظامی افزود: حدود ۱۰ درصد از واحدهای تولید شن و ماسه استان دارای پروانه استاندارد هستند و باید پروانه بهره‌برداری واحدهای تولیدی بدون مجوز استاندارد اجباری باطل شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار