فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت:۲۲ اسفند ماه که به عنوان روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شده فرصتی مناسب برای تجلیل از مقام شهید و تکریم فرهنگ شهادت است.
کد خبر: ۱۰۹۶۶۱۷
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۱ 13 March 2023

 

به گزارش تابناک مرکزی،سردارمحسن کریمی با گرامیداشت ۲۲ اسفند «روز شهدا» در جمع خبرنگاران افزود:امروز ایران اسلامی به برکت فرهنگ زنده، پویا، عبرت آموز و متعالی شهادت که ریشه در فطرت الهی و مکتب عاشورا و گفتمان انقلاب اسلامی دارد در اوج اقتدار است و آنچیزی که کشور را در میدان های پرخطر و پرتهدید نجات داده و مسیر پیشرفت و آینده درخشان کشور در گام دوم را فراهم کرده فرهنگ شهیدان و شهادت طلبی است که باید همواره زنده و گرامی داشته شود.
وی اظهار داشت: سلام و درود به ارواح مطهر شهدا که با مجاهدت و ازخودگذشتگی خود حیات طیبه، استقلال، امنیت، سربلندی و اقتدار نظام اسلامی و ملت ایران را رقم زدند و به حق شهیدان مشعل هدایت بخش و سرمایه بزرگ کشور هستند.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: همانگونه که بشریت همواره از فرهنگ عاشورا و مکتب سیدالشهدا(ع) بهره مند می شود و ایران اسلامی به برکت فرهنگ شهیدان بر قله های بلند پیشرفت ایستاده و با صلابت در مسیر پرافتخار گام دوم حرکت می کند و اینجا اهمیت زنده نگه داشتن این فرهنگ نجات بخش، حفظ و تقدیس آن و تکریم و بزرگداشت آن معنا پیدا می کند که اگر به خوبی انجام شود قطعا آیندگان از برکات آن بهره مند خواهند شد و از شر توطئه های دشمنان در امان خواهد ماند و پیشرفت تضمین شده خواهد بود.
سردار کریمی بیان کرد: امروز در رویارویی با جنگ ترکیبی و شناختی دشمنان که به دنبال زیرسوال بردن ارزش های اسلامی، ترویج یاس و نا امیدی و نادیده گرفتن پیشرفت ها و توانمندی های کشور در ابعاد مختلف هستند، گرامیداشت، ترویج و توسعه و فرهنگ شهدا یک رسالت و تکلیفی خطیر و البته جهاد مقدس است.
وی با بیان اینکه امروز جهاد تبیین در راستای انتقال ارزش های حماسی و هویت ساز و تبیین نقش شهدا در پایدار سازی امنیت و بستر سازی پیشرفت کشور یک ضرورت مهم است، گفت: همه مردم و خصوصا پیشکسوتان دفاع مقدس، نخبگان، دانشگاهیان، دستگاه ها، نهادها، رسانه ها و همه مجموعه های فرهنگی باید این مهم را به عنوان یک عمل صالح انجام دهند.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با تشریح اقدامات و فعالیت هاي کنگره شهدای استان در حوزه شهدا گفت: یکی از مهمترین ابعاد برگزاری کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی با بهره گیری از ظرفیت خانواده معظم شهدا، پیشکسوتان، نخبگان، جوانان و آحاد مردم گام های بلندی در حوزه های فرهنگ ایثار و شهادت برداشته که یکی از آنها فعالیت های کارگروه آمار و اطلاعات ستاد کنگره است که پس از تهیه فرهنگ نامه ۲۲ جلدی و تکمیل پرونده های ۶۲۰۰ شهید کار تحقیق و بررسی شهدای استان با جدیت ادامه پیدا کرد و امروز خرسندیم که آمار شهدای استان به بیش از ۷۱۰۰ شهید رسیده و این نشان از نقش مهم و راهبردی استان مرکزی در دفاع مقدس و حماسه های خلق شده است که باید برای جوانان و نسل دهای جدید تبیین شود و البته رویکرد فعالیت های گام دوم کنگره تبیینی خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد: امید می رود با بهره گیری از فرهنگ، روش، منش و سیره شهدا و تبیین حماسه های آنها شاهد پیشرفت و سعادت ملت ایران ، نظام اسلامی و امت مسلمان باشیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار