فرمانده انتظامی استان از دستگیری ۴ نفر اعضاء باند آدم ربایی خبر داد و گفت: متهمان درخواست مقادیر زیادي طلا از فرد ربوده شده را داشتند که با هوشیاری و سرعت عمل کارآگاهان پلیس آگاهی استان ناکام ماندند.
کد خبر: ۱۰۸۷۷۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۶ 16 January 2023

 

به گزارش تابناک مرکزی،سردار " هادی رفیعی کیا " افزود: در اوایل آذر ماه سال جاری خانمی به پلیس آگاهی استان مرکزی مراجعه کرد و اذعان داشت همسرش ناپدید شده است با توجه به اهمیت موضوع بصورت ویژه در دستور کار كارآگاهان پلیس قرار گرفت.
وی اظهار داشت: با توجه به حساسیت موضوع و احتمال ربوده شدن فرد ناپدید شده به دلایل شخصی، پرونده ای تشکیل و تیمی از کارآگاهان زبده پلیس آگاهی استان مرکزی بررسی موضوع را آغاز کردند.
فرمانده انتظامی استان مرکزی افزود: در تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد که فرد ربوده شده طلا فروش است و احتمال ربوده شدن آن از سوی ماموران پلیس قطعی و بررسی های میدانی برای شناسایی فرد یا افراد آدم ربا شروع شد.
این مقام ارشد انتظامی در استان مرکزی با اشاره به سرعت عمل پلیس و رهایی فرد ربوده شده از دست افراد آدم ربا و ناکامی سارقان از سرقت طلا اضافه کرد: موضوع دستگیری اعضاء باند با توجه به اینکه آدم رباها پس از آزادی گروگان متواری شدند در دست بررسی و پیگیری ویژه کارآگاهان قرار گفت.
سردار رفیعی کیا ادامه داد: با انجام اقدامات پلیسی ردی از متهمان در استان های مختلف بدست آمد و با توجه به پراکندگی سارقان اقدامات پلیس به یکی از این افراد که در حوزه استان مرکزی مخفی شده بود متمرکز شد.
وی با اشاره به دستگیری فرد مظنون پس از مدتی تعقیب و مراقبت در عملیاتی منسجم ازسوی کارآگاهان پلیس آگاهی استان مرکزی افزود: متهم پس از دستگیری به ربودن فرد مذکور با همدستی ۳ نفر دیگر اعتراف کرد.
رئیس پلیس استان مرکزی با بیان اینکه متهمان در شهرهای اراک ، شازند ، قم و شهریار مخفی شده بودند ادامه داد: در عملیات های جداگانه این افراد دستگیر و به پلیس آگاهی استان مرکزی منتقل شدند.
فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به کشف یک قبضه سلاح کمری به همراه دو تیغه خشاب و ۱۲ فشنگ جنگی و یک دستگاه شوکر برقی در بازرسی از مخفیگاه متهمان ادامه داد: متهمان در ادامه اظهارات خود اذعان کردند پس از شناسایی طعمه تحت عنوان مأمور به این فرد مراجعه و با عنوان اینکه حکم دستگیری وی را دارند که با این ترفند اقدام به ربودن این فرد کردند.
سردار رفیعی کیا در پایان با بیان اینکه متهمان پرونده با صدور قرار قانونی و تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و روانه زندان شدند از شهروندان به خصوص کسبه خواست در صورت مراجعه افراد ناشناس تحت عنوان مامور ابتدا هویت فرد را محرز و سپس با وی همکاری کنند و در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک موضوع را از طریق تماس با مرکز فورتهای پلیس ۱۱۰ استان اطلاع دهند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار