مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: به دلیل اتمام قرارداد شرکت بهره‌برداری از غار نخجیر مدیریت این غار طبق قانون مزایده برگزار می‌شود.
کد خبر: ۱۰۶۱۶۱۱
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۳ 14 August 2022

 

به‌گزارش تابناک مرکزی، مصطفی مرزبان افزود:مدیریت غار نخجیر طبق قانون مزایده به بخش خصوصی، با بهره‌گیری از سامانه تدارکات الکترونیک دولت (www.setadiran.ir) و شماره مزایده ۵۰0100۳۲۲۹۰۰۰۰۰۲ بصورت الکترونیکی برگزار می‌شود.
مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی یادآورشد: برای واگذاری غار نخجیر به بخش خصوصی براساس آگهی مزایده هر کس توانایی مدیریت داشته باشد، می‌تواند در این مزایده شرکت کند.
مرزبان با تاکید بر اینکه بازگشائی پاکات بصورت الکترونیکی ساعت ۱۰ صبح روز نهم شهریور ماه در محل سالن جلسات اداره کل خواهد بود، افزود: از كليـه اشخاص حقیقی و حقوقی ذيصلاح واجد شرايط و مجرب دارای تعیین صلاحیت معتبر و مرتبط، دعوت می‌شود از تاريخ انتشار آگهی نوبت دوم مطابق زمان انتشار در سامانه به مدت ۱۰ روز برای دريافت اسناد مزایده و ارائه پيشنهادات همراه با مدارك مورد نياز (سوابق و تصوير اسناد قانونی شركت، ضمانت‌نامه شرکت در مناقصه و قيمت پيشنهادی)به واحدامورقراردادهاو مناقصات اداره کل مراجعه کنند.
مرزبان گفت:‌ غار نخجیر در ۱۰ کیلومتری شهرستان دلیجان حد فاصل جاده ارتباطی دلیجان به شهر نراق واقع شده و با قدمتی بیش از ۷۰ میلیون سال از عجایب خلقت الهی است.
غار نخجیر حکایت‌های چند میلیون ساله و جلوه‌های بی‌نظیر و منحصر به فردی از شکوه غارهای آهکی (دومین غار آهکی جهان با بیش از ۹۵% آهک خالص) را فراروی بیننده قرار می‌دهد. غار نخجیر دلیجان، گنجینه‌ای از تاریخ زمین و تابلویی زیبا است که هنوز بخش‌هایی از آن ناشناخته مانده است و همواره اعجاب و شگفتی گردشگران را برمی‌انگیزد. محوطه درونی این مجموعه کریستالیزه و دارای تزئینات بلوری و اسفنجی در کف، دیوارها و سقف است که از ناب‌ترین نمونه‌های موجود در غارهای جهان محسوب می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار