رییس گروه مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: فرد مبتلا به کرونا باید دوران قرنطینه خود را همچون روزهای نخست این بیماری جدی گرفته و رعایت کند.
کد خبر: ۱۰۶۰۷۸۴
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۶ 09 August 2022

 

به گزارش تابناک مرکزی، دکتر علی منصوری افزود: با توجه به آغاز موج هفتم این بیماری و ابتلاء افزایش موارد به خصوص در کودکان و سنین پایین، لازم است پروتکل های بهداشتی را بیش از پیش رعایت و مورد توجه قرار داد.
وی یادآورشد: نکات ایمنی و بهداشتی و پیشگیرانه و کنترل کننده همان نکات و مواردی است که توسط پزشکان از روزهای نخست توصیه و گوش زد می شد.
وی تاکید کرد: شست و شوی دست ها، استفاده از ماسک و عدم حضور در اجتماعات، استفاده از ماسک در صورت اجبار در حضور در اجتماعات، رعایت فاصله اجتماعی، عدم دیده بوسی و دست دادن همچنان نکات مهم و کلیدی هستند که باید رعایت شوند.
دکتر منصوری ادامه داد: استراتژی مهمی که برای کنترل این موج همچون موج های قبلی وجود دارد، واکسیناسیون حداکثری است.
رییس گروه مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت استان مرکزی تاکید کرد: واکسیناسیون ممکن است در برخی موارد از ابتلاء جلوگیری نکند، اما قطعا از شدت بیماری کاسته و موارد مرگ و میر را به شدت کاهش می دهد.
وی به افرادی که حداقل ۶ ماه از تزریق دز قبلی واکسن شان می گذرد، توصیه کرد برای دریافت دز یادآور مراجعه و واکسن مدنظر خود را تزریق کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار