رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شازند از کشف و ضبط ۵ دستگاه فلزیاب و دستگیری ۳ نفر متهم در ایستگاه بازرسی توره خبر داد.
کد خبر: ۱۰۵۹۵۸۸
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۵ 01 August 2022

 

به‌گزارش تابناک مرکزی، محمد اتابکی افزود: در پی بازرسی خودروهای عبوری متهمین با همکاری یگان انتظامی و ایست بازرسی شهرستان شازند در حین تردد در مسیر پلیس راه توره متوقف شدند در بازرسی از این خودروها ۵ دستگاه فلزیاب به همراه متعلقات و ادوات حفاری کشف شد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شازند یادآورشد: متهمان به دستور مقام قضایی پس از تنظیم صورت‌جلسه و بازجویی‌های اولیه، حمل و نگهداری غیرمجاز دستگاه فلزیاب به‌منظور تشکیل پرونده و سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی شهرستان ارجاع داده شدند.
او گفت: دستگاه فلزیاب کشف شده پس از گذراندن مراحل قانونی به اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تحویل داده شد.
اتابکی با اشاره به اینکه برخورد با سودجویان و مقابله با قاچاقچیان به صورت مستمر در دستور کار قرار دارد، تاکید کرد: شهروندان در صورت اطلاع از فعالیت‌های غیرمجاز افراد سودجو و سوداگران میراث‌فرهنگی، مراتب را در اسرع وقت از طریق شماره تلفن 33258041 اطلاع رسانی کنند.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شازند گفت: مجازات استفاده از دستگاه فلزیاب و حفاری‌های غیرمجاز علاوه بر ضبط و توقیف برابر ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی به ۶ ماه تا یک سال حبس است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار