رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شازند از کشف و ضبط دو دستگاه فلزیاب و دستگیری دو نفر در ایستگاه بازرسی توره خبر داد.
کد خبر: ۱۰۲۲۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲ 17 January 2022

 

به‌گزارش تابناک مرکزی، محمد اتابکی  افزود: در پی بازرسی دو خودروی متهمین با همکاری یگان انتظامی و ایست بازرسی شهرستان شازند در حین تردد در مسیر پلیس راه توره متوقف شد در بازرسی از این خودروها دو دستگاه فلزیاب به همراه متعلقات و ادوات حفاری کشف شد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شازند یادآورشد:متهمان به دستور مقام قضایی پس از تنظیم صورت‌جلسه و بازجویی‌های اولیه، حمل و نگهداری غیرمجاز دستگاه فلزیاب به‌منظور تشکیل پرونده و سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی شهرستان ارجاع داده شدند.
او گفت: دستگاه فلزیاب کشف شده پس از گذراندن مراحل قانونی به اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تحویل داده شد.
اتابکی با اشاره به اینکه برخورد با سودجویان و مقابله با قاچاقچیان به صورت مستمر در دستور کار قرار دارد، اضافه کرد:شهروندان در صورت اطلاع از فعالیت‌های غیرمجاز افراد سودجو و سوداگران میراث‌فرهنگی، مراتب را در اسرع وقت از طریق شماره تلفن
۳۳۲۵۸۰۴۱ اطلاع رسانی کنند.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شازند گفت: بر اساس مادهٔ واحده قانون مصوب ۷۹، هرگونه ساخت، خریدوفروش، نگهداری، تبلیغ و استفاده از دستگاه فلزیاب بدون اخذ مجوز از سوی وزارتخانه جرم محسوب می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار