مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: نحوه و شرایط واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی تسهیل می‌شود.
کد خبر: ۱۰۲۲۸۸۲
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱ 17 January 2022

 

به‌گزارش تابناک مرکزی، مصطفی مرزبان در جلسه کمیته فنی واگذاریها افزود: شرایط واگذاری سه کاروانسرای تاریخی خشکه رود، کهک و آسیاب جفتی تغییر می‌کند و برای واگذاری به بخش خصوصی تسهیل می‌شود.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی با بیان اینکه انتظار می‌رود در آینده نزدیک شاهد مشارکت بیشتر بخش خصوصی در مرمت و بازسازی بناهای تاریخی استان باشیم،اضافه کرد:اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری وصنایع‌دستی استان آمادگی هرگونه حمایت از سرمایه‌گذاران را دارد.
مرزبان افزود: افزایش مدت زمان بهره‌برداری از ۲۰ سال به ۲۵ سال و افزایش مدت زمان مرمت و احیا این پروژه‌ها از ۲۴ ماه به ۳۶ ماه از پیشنهادات این جلسه بود که بر اساس رای اعضا جلسه برای تشویق سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این امر در نظر گرفته شد و به زودی مزایده آن برای جذب سرمایه‌گذار اعلام خواهد شد.
او خواهان ترغیب سرمایه‌گذاران به سرمایه گذاری در بناهای تاریخی استان شد و یادآورشد: می‌توان با احیا بناهای تاریخی علاوه بر اشتغالزایی زمینه حفظ بناهای تاریخی را نیز فراهم کرد.
مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی با بیان اینکه در گذشته نیز چندین بنای تاریخی در استان به بخش خصوصی واگذار شده و عملکرد خوبی در این زمینه حاصل شده است، اظهار داشت: اگر مردم نسبت به این واگذاری‌ها اطلاع داشته باشند از آن استقبال می‌کنند و ضروری است اماکن قابل واگذاری از طریق صداوسیما و دیگر رسانه ها به مردم معرفی شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار