رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خمین گفت: اقدامات معدن‌کاران در محدوده سنگ‌نگاره‌های تیمره خمین متوقف شد.
کد خبر: ۱۰۱۱۵۰۷
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۳ 24 November 2021

 

به‌گزارش تابناک مرکزی، علی مشهدی افزود : با پیگیری اداره کل میراث‌فرهنگی استان مرکزی و اداره شهرستان خمین و با همکاری و مساعدت دادستان شهرستان خمین، حکم توقف هر گونه عملیات استخراج مواد معدنی در محدوده عرصه سنگ‌نگاره‌های تیمره صادر و به بهره‌بردار معدن مورد نظر ابلاغ و از فعالیت آن جلوگیری شد.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خمین یادآورشد: حدوده عرصه سنگ‌نگاره‌های تیمره در منطقه موسوم به داش دره و تنگه غرقاب بیش از ۱۷۰۰ هکتار شناسایی و ثبت شده است.
مشهدی با تاکید بر اینکه در محدوده‌ها ی ثبت شده و تاریخی به هیچ معدنی اجازه فعالیت و معدن کاوی را نخواهیم داد گفت: با خاطیان برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.
او یاد آور شد: مجوز صادره توسط سازمان صمت به مساحت حدود ۱۴۰۰ هکتار صادر شده که تاکنون با پیگیری‌های صورت گرفته حدود ۵۰۰ هکتار آن بخاطر تداخل با سنگ‌نگاره‌ها از حیطه انتفاع خارج شده و خواستار این هستیم سازمان صادر کننده مجوز بخاطر حفظ آثار تاریخی و منظر بصری منطقه مجوز یاد شده را باطل کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار